DIY czyli jak zorganizować własne materiały przeprowadzkowe

Jak wiadomo na czas przeprowadzki trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie rzeczy materialnych aby nie uległy one zniszczeniu. W sklepach i hurtowniach papierniczych bez problemu znajdziemy wiele produktów, które idealnie nadadzą się do opakowania naszych przedmiotów. Ceny pojedynczych kartonów, opakowań czy folii zabezpieczającej są niewielkie, jednak znacznie wzrastają w sytuacji, gdy potrzebujemy ich większą ilość. Dla osób, które myślą ekonomicznie i nie lubią wydawać dodatkowych pieniędzy przygotowałem krótką listę materiałów, które każdy z nas znajdzie w domu, i które świetnie sprawdzą się do opakowania dóbr materialnych.

Po pierwsze: stare koszulki

materiały do przeprowadzkiKażdy z nas posiada w szafie jakieś stare, poplamione lub za małe t-shirty, bluzy, topy, których już nie nosi. Bez sensu przewozić je na nowe miejsce w trakcie przeprowadzki, warto się jest ich pozbyć. Jednak czy mogą one się jakoś przydać zanim trafią do śmietnika? Oczywiście, że tak! Bawełniane koszulki sprawdzą się wręcz idealnie do osłonięcia i ochrony delikatnych materiałów i przedmiotów. Dlatego też porcelana, zastawa czy kubki opakowane w ten sposób sprawiają, że jesteśmy pewni tego, że nasz dobytek nie ulegnie destrukcji ani zniszczeniu. Ubranie równie świetnie osłoni nasze emaliowane garnki, które są bardzo delikatne i niezwykle szybko odpryskują. Dzięki rękawkom jakie posiada koszulka możemy nie tylko dokładnie zawinąć nasz przedmiot, ale również szczelnie go zawiązać.

Po drugie: opakowania po butach

Wiele z nas trzyma stare i puste opakowania po butach w szafach, piwnicy czy garażu. W większości przypadków nie przydają się one do niczego i leżą bezużyteczne tylko po to, żeby za jakiś czas je wyrzucić. Jednak takie opakowania będą idealnym przechowaniem na czas przeprowadzki dla wielu naszych przedmiotów. Możemy w nie schować nie tylko rzeczy osobiste, takie jak bielizna, ale również przewieźć ostrożnie delikatne przedmioty takie jak figurki czy sztućce.

Po trzecie: nieaktualne gazety

Gazeta sprawdzi się fenomenalnie w formie materiału pakowniczego. Najlepszym wyborem będzie tutaj gazeta papierowa, wielkoformatowa, która dzięki swoim gabarytom i materiałowi sprawdzi się jako materiał ochronny. Wszystkie delikatne przedmioty warto jest przed umieszczeniem ich w większym pudełku opakować pojedynczo w gazetę. Pozwoli to na uniknięcie obić i fizycznych uszczerbków.

To jedynie niektóre cenne rady, które możecie wykorzystać. Może Wy macie własne metody na tanie, domowe pakowanie? Podzielcie się nimi w komentarzach!