Cała prawda o pakowaniu antyków czyli jak spakować antyki przed przeprowadzką

Jeśli jesteś w trakcie przeprowadzki lub się do niej przygotowujesz i masz dużo antyków do przewiezienia, możesz zacząć się stresować myśląc o tym, jak zrobisz to bezpiecznie. Po tym wszystkim, spędziłeś dużo pieniędzy na swoje antyki i nie chcesz, aby zostały uszkodzone w drodze. Możesz założyć, że możesz po prostu owinąć je i umieścić w pudełku i będziesz wszystko gotowe.

Ale jest o wiele więcej niż to. W rzeczywistości najlepiej jest zatrudnić pomoc swoich pracowników, którzy są wykwalifikowani specjalnie w przenoszeniu i pakowaniu antyków. Oto kilka uwag, które warto przemyśleć.

DYI vs. Zatrudnianie pracowników przeprowadzkowych

Zatrudnianie specjalistów od przeprowadzek mieszkań z zestawem umiejętności w pakowaniu anytków jest zawsze drogą do zrobienia. Mają oni wiedzę i przeszkolenie w zakresie pakowania i transportu delikatnych przedmiotów. W rzeczywistości obsługują te przedmioty na co dzień, więc możesz być pewien, że wiedzą, co robią. Nie tylko przynoszą ze sobą wszystkie specjalistyczne materiały do pakowania, ale także pakują i przenoszą Twoje przedmioty. Jeśli zrobiłeś to sam, możesz ryzykować rozbicie czegoś, co może skończyć się tym że będzie Cię to drogo kosztować.

Korzyści z zatrudnienia specjalistów

Przede wszystkim, profesjonalni przewoźnicy są szybcy. Jeśli zabrałeś się za to sam, to może skończyć tym że zajmie Ci to kilka dni, aby zakończyć proces. Czy naprawdę masz tyle czasu w środku przeprowadzki? Pewnie, że nie. Zadania, które mogą zająć Ci tydzień, zajmą profesjonalistom mniej niż jeden dzień.

Dodatkowo, oprócz pakowania antyków, załadują je na swoją ciężarówkę, a następnie rozładują w miejscu przeznaczenia.

Ważne jest również, aby pamiętać, że antyki są ubezpieczone. Oznacza to, że jeśli coś zostanie złamane lub źle umieszczone podczas przeprowadzki, otrzymasz zwrot kosztów. Przewoźnicy antyków zazwyczaj zapewniają minimalne ubezpieczenie, więc jesteś objęty w przypadku wystąpienia szkody. Można również zapisać się na dodatkowe pokrycie z firmą ubezpieczeniową, aby uzyskać optymalne pokrycie ponad to, co oferuje firma przeprowadzkowa.

Jak przygotować antyki do przeprowadzki

Faza przygotowania jest tak samo ważna jak faza pakowania. Oto kilka wskazówek:

Stwórz inwentarz

Przejdź przez każdy pokój w swoim domu i zrób szczegółową listę wszystkich antyków, które posiadasz. Zrób też zdjęcia każdego elementu i zanotuj ich stan. Nie pomijaj tego kroku, ponieważ może to pomóc w porównaniu tej listy, gdy już wszystkie zostaną przeniesione do nowego domu. Jeśli czegoś brakuje lub jest uszkodzone, będziesz miał dowód.

Wyczyść antyki

Aby to zrobić, wystarczy użyć wody i czystej szmatki, nie używaj silnych środków chemicznych. Opróżnij wszelkie antyczne meble, które możesz mieć, takie jak szuflady lub szafki. Zdejmij wszystko, co możesz, takie jak drzwi i gałki. Ułatwi to transport Twoich przedmiotów plus będzie służyć do ochrony antyków, jak również otaczających podłóg i ścian.

Pakowanie antyków

Teraz, gdy przygotowałeś swoje antyczne meble, możesz zacząć je pakować. Oto kilka wskazówek.

Używaj materiałów wysokiej jakości

Jakość opakowania jest tym, co wpłynie na stan twoich antyków po przybyciu do nowego domu. Dodaj dwie warstwy – co najmniej – materiałów ochronnych. Cięcie na skróty posłuży jedynie do uszkodzenia Twoich antyków. Aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo i amortyzację, owiń je w jak najwięcej warstw.

Zabezpiecz je odpowiednio

Zaopatrz się w dużą ilość folii plastikowej, aby bezpiecznie, ale mocno przytrzymać przedmioty na miejscu. Jeśli masz tłukące się antyki, a większość z nich jest, wypełnij luki w pudle do przeprowadzki papierem pakowym lub orzeszkami piankowymi. To zapewni, że przesunięcie nie będzie miało miejsca, co jest jednym z głównych powodów, dla których przedmioty ulegają uszkodzeniu w pudełkach podczas przeprowadzki.

Użyj taśmy pakowej do zabezpieczenia wszystkich przedmiotów i odpowiednio zaklej pudła (nawet na spodzie), aby nic nie wypadło podczas transportu.

Oznacz pudełka etykietą

Po zapakowaniu antyków do pudełka, opatrz je szczegółową etykietą i oznacz FRAGILE. Umieść wszystkie takie pudła w jednym wyznaczonym miejscu, aby Twoi pracownicy wiedzieli, że należy z nimi bardzo uważać. Ułatwi Ci to również rozpakowanie się w nowym miejscu.