Jak zamieszkać razem po raz pierwszy i jak się do tego przygotować?

Jeśli Ty i Twoja ukochana osoba zdecydowaliście się zamieszkać razem, to po pierwsze – gratulujemy! Następnie trzeba zacząć planować kolejne kroki, aby nie było to zbyt przytłaczające. Łączenie dwóch żyć może być dość zniechęcającą perspektywą, ale ważne jest, aby być przygotowanym na typowe wyzwania, które mogą się pojawić. Podjęcie tego ważnego kroku w waszym związku wymaga przygotowań, więc sprawdźcie poniższe wskazówki, aby przeprowadzka przebiegła pomyślnie.

Nie bójcie się rozmawiać

Niezależnie od tego, czy chodzi o zakupy spożywcze, czynsz czy kolację, musicie się upewnić, że oboje dzielicie się rzeczami sprawiedliwie i równo. Może to być problematyczne, jeśli jedno z was lubi wydawać, a drugie oszczędzać. Unikajcie tych niewygodnych kłótni przez wiele miesięcy, rozmawiając już teraz o tym, kto będzie za co odpowiedzialny. Stała komunikacja to podstawa!

Gdzie będziecie mieszkać?

Teraz trzeba się zastanowić, gdzie zamieszkacie razem: u ciebie, u niej czy w zupełnie nowym miejscu? Ta decyzja będzie zależała od wielu czynników, takich jak powierzchnia kwadratowa każdego z mieszkań lub domu, bliskość miejsca pracy, czas trwania umowy najmu, cena czynszu i wiele innych. Jeśli zdecydujesz się wprowadzić do istniejącego już mieszkania lub domu, upewnij się, że ustalone zostaną granice, aby zapewnić równą przestrzeń. Jeśli granice będą stanowiły problem, warto przeprowadzić się do nowego, neutralnego mieszkania czy domu, aby zacząć od nowa.

Pomyśl o zwierzętach domowych i dzieciach

Miejmy nadzieję, że oboje rozmawialiście już o tym, co sądzicie o posiadaniu dzieci i zwierząt. Poświęćcie ten czas na rozmowę o waszej przyszłości. Nie ma sensu wprowadzać się do siebie, jeśli nie macie wspólnego zdania na temat rodzicielstwa lub posiadania zwierząt.

Ustalcie plan imprez i spotkań z przyjaciółmi

Jakie są preferencje Twojego partnera w kwestii organizowania przyjęć i spotkań towarzyskich? Jedno z nich może uwielbiać przebywać w otoczeniu wielu ludzi i lubić organizować imprezy, podczas gdy drugie woli ciszę i spokój. W takim przypadku uzgodnijcie, że ograniczycie przyjęcia do jednego lub dwóch w miesiącu, przeplatając je czasem spędzonym na kanapie przy jedzeniu na wynos.

Wypróbujcie to

Jeśli jeszcze nie nocowaliście razem, spróbujcie przeprowadzić próbę, aby oswoić się z ideą dzielenia jednej przestrzeni. Możecie spać u niej przez tydzień lub wyjechać na długi weekend na plażę. To da Ci cenny wgląd w to, jak żyje druga osoba. Czy jest bałaganiarą? Czy jest maniaczką czystości? Czy lubi gotować, czy woli po sobie posprzątać? O której godzinie każda z osób lubi chodzić spać? To wszystko są ważne pytania.

Ustalcie budżet

Przed wprowadzeniem się zawsze omawiajcie sprawy finansowe. Musicie uzgodnić, kto będzie płacił określone rachunki, kto kupuje jedzenie i inne rzeczy. Nie padnij ofiarą nieporozumień – stwórz budżet, aby mieć kontrolę nad tym, jakie rachunki muszą być płacone co miesiąc i przez kogo.

Podzielcie się obowiązkami domowymi

Być może nie znosisz gotować, ale nie masz nic przeciwko zmywaniu po sobie. A może nie możesz znieść sprzątania łazienki, ale twoja ukochana osoba nie ma nic przeciwko temu. Wymyślcie system podziału obowiązków, aby każdy mógł wnieść swój wkład i żyć jak równy z równym.

Zróbcie inwentaryzację

Podjęcie decyzji o tym, co zostaje, a co trzeba zostawić, może być trudne. Oboje macie kanapy, ale czyja będzie lepsza? On może mieć toster, ale ona nie. Ona może mieć blender do porannego smoothie, a on nie. Porozmawiajcie o tym, co wniesiecie do wspólnego życia, żeby się nie dublować.

Zmniejszanie ilości rzeczy

Zanim zamieszkacie razem, rozpocznijcie proces zmniejszania ilości rzeczy. Odgracanie ma kluczowe znaczenie, gdy planujecie połączyć gospodarstwa domowe. Zróbcie pełny spis rzeczy, które każdy z Was posiada i zacznijcie pozbywać się zbędnych przedmiotów. Prawdopodobnie oboje macie szuflady pełne gadżetów i przyborów. Nie wszystkie z nich są Wam potrzebne. Jednak w ostatecznym rozrachunku ważne jest, aby podczas zmniejszania powierzchni mieszkania być wrażliwym na potrzeby i uczucia drugiej osoby.

Kontakt z firmą ProMove

Jeśli stoicie w obliczu zbliżającej się przeprowadzki mieszkania lub przeprowadzki domu jako para, nadszedł czas, aby zarezerwować przeprowadzkę z ProMove! Aby otrzymać bezpłatną wycenę, zadzwoń do nas dzisiaj do Wrocławia pod numer +48 794 554 946. Możesz również skontaktować się z nami używając formularza lub pisząc pod nasz adres email. Polecamy się!