Czy warto korzystać z usług firm transportowych przy przeprowadzkach krajowych?

Pakowanie, przewożenie, rozpakowywanie – trzy główne rozdziały przeprowadzki. Każdy jednak zdaje sobie sprawę, że zmiana miejsca zamieszkania nie jest tak prosta jak opis wyżej.

Przeprowadzka pochłania dużo czasu i energii, planuje się ją kilka miesięcy wcześniej, a jej punktem kulminacyjnym jest przewóz rzeczy. Wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z usług firm transportowych. Jest to ogromne odciążenie – można złapać chwilę oddechu i przestać kombinować, jak załadować sofę do samochodu, najlepiej tak, by zmieściła się jeszcze klatka dla chomika. Albo chociaż sama sofa. Nie trzeba się męczyć, gdy można oddać sprawę w ręce doświadczonych pracowników firmy.

organizacja przeprowadzki krajowej

Akcja przeprowadzki z reguły rozgrywa się na linii kilku kilometrów. A co jeśli nowe mieszkanie znajduje się w innej miejscowości? Większa odległość to przecież większy wydatek. Samodzielna przeprowadzka najczęściej nie zamyka się w jednym kursie, a wielokrotne pokonywanie trasy wymaga poświęcenia siły i czasu oraz podbija koszt przedsięwzięcia.

Skorzystanie z usługi firmy oszczędza zarówno pieniądze jak i czas oraz nerwy. Przedsiębiorstwa oferują do wynajęcia (wraz z kierowcą) kilka rodzajów samochodów, od busa o powierzchni 10m2 do meblowozu o powierzchni 40m2. Za niewielką opłatą istnieje też możliwość zwerbowania do pomocy dodatkowych wykwalifikowanych pracowników.

Każda firma może mieć inny system rozliczania, jednak najczęściej spotykanym jest rozliczenie według stawek godzinowych oraz przejechanych kilometrów – obowiązuje zapłata za całą pierwszą godzinę, powyżej godziny koszty są naliczane minutowo. Przy przeprowadzkach krajowych kosztorys kształtuje się w oparciu o przebyte kilometry, typ wynajętego samochodu, odległość oraz rodzaj przewożonego ładunku.

W wypadku większych przeprowadzek możliwa jest wcześniejsza konsultacja z pracownikiem firmy oraz ustalenie ceny usługi.

Skorzystanie z oferty firmy transportowej jest bardzo opłacalne w wypadku przeprowadzek krajowych. Chodzi nawet nie tyle o oszczędność pieniędzy, co o oszczędność nerwów. Asysta doświadczonych pracowników firmy jest bezcenna – dzięki ich pomocy Twoje życie w nowym domu od samego początku będzie harmonijne.